Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumumuz Ulusal Europass Merkezi olarak, 19 Ekim 2023 tarihinde Türkiye Barolar Birliği’ne bağlı avukatlara ve çeşitli üniversitelerin Hukuk Fakültesi öğrencilerine yönelik “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; Avrupa Birliğinin hayat boyu öğrenmeyi desteklemeye, iş gücünün niteliğini ve verimliliğini artırmaya yönelik politikaları doğrultusunda ortaya çıkan ve Avrupa Komisyonu tarafından yönetilen Europass Platformu hukukçulara ve hukuk fakültesi öğrencilerine tanıtıldı. Öğrencilere, kariyer yönetimini ve yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen Europass Platformu’nu kullanarak merkezi bilgi kaynaklarına ve web tabanlı araçlara erişebilecekleri konusunda bilgi verildi.

Etkinlikte işverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının beklentilerini karşılayan Europass CV’nin örneklerle anlatımına yer verildi. Bireylerin; yaptıkları iş başvurularında, CV’lerinin aday takip sistemine takılmadan gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için dikkat etmeleri gereken noktalara değinildi. Ayrıca bir üniversiteye yüksek lisans-doktora için kabul almak, bir staj veya iş başvurusu yaparken bireylerin ihtiyaç duyduğu Niyet Mektubu ve hazırlanması konusunda bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
-->