Europass

EUROPASS HAREKETLİLİK

Hangi yaşta, eğitim düzeyinde ve mesleki statüde olursa olsun, kişinin eğitim veya öğrenim amacıyla başka bir Avrupa ülkesinde geçirdiği bir organize dönemi, edindiği beceri ve yeterlilikleri detaylı bir şekilde kayıt altına alan ve Avrupa çapında kullanılmakta olan standart belgedir.

Europass Hareketlilik Belgesi, bireyleri yurt dışına gönderen kurumlar veya kuruluşlar tarafından düzenlenmektedir. Söz konusu bu kurumla ilgili kişiler arasında kararlaştırılan bir dilde doldurulabilir.

Örnek Europass Hareketlilik Belgesi için tıklayınız…

Europass Hareketlilik Belgesi Nereden Edinilir?

Sizi yurtdışına gönderen kurumla temasa geçerek, bu kurumun Ulusal Europass Merkezi ile irtibat kurmasını talep edebilirsiniz. 

Europass Hareketlilik Belgesi ile ilgili kurum ve kuruluşların hareketlilik.europass.gov.tr adresi üzerinde yeni kayıt oluşturması ve KURUM YETKİ TALEP FORMU ’nu kaşeli ve imzalı olarak sisteme yüklemesi gerekmektedir.

Üyeliğiniz Ulusal Europass Merkezi tarafından onaylandığında, Anasayfa’da Vergi Kimlik No ve şifrenizi yazarak GİRİŞ YAP butonuna tıklayıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından Europass Hareketlilik Belgesi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Europass Hareketlilik Belgesi Doldurma Talimatları İçin Tıklayınız…

Europass Hareketlilik Düzenleme Prosedürü İçin Tıklayınız…

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
-->