Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ OLARAK ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM AKREDİTASYON PROJELERİ UYGULAMA KALİTESİ ÇALIŞTAYINDA KATILIMCILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumumuz Ulusal Europass Merkezi (UEM), Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 23-24 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen “Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyon Projeleri Uygulama Kalitesi Çalıştayı”na katıldı. Farklı illerde yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Belgesine sahip kuruluşların proje uygulama ekiplerinin temsilcilerinin katıldığı Çalıştay'da UEM tarafından katılımcıları bilgilendirmek üzere "Europass Araçları ve Europass Hareketlilik Belgesi" konulu sunum gerçekleştirildi.

Çalıştay’ın ilk oturumunda katılımcılara, Avrupa Komisyonu’nun 2021-2027 planlamaları çerçevesinde Erasmus+ hareketlilik projelerinin kalitesini artırmak üzere çalışmalar yürütecek olan ve içerisinde MYK Uzmanlarının da yer aldığı eski adıyla “Ulusal ECVET Uzmanları Ekibi” yeni adıyla “Ulusal Mesleki Eğitim Takımı(nVet)” ve bu ekibin faaliyetleri tanıtıldı. Ayrıca, mesleki eğitim alanındaki öğrenci ve personel hareketliliği projelerinde katılımcılarca edinilen becerilerin resmi yolla nasıl tanınacağı konusundaki bilgi ve tecrübeler katılımcılarla paylaşıldı.

Çalıştay’ın ikinci oturumunda katılımcılara Eramus+ projelerinin görünürlüğüne ve kalitesine katkı sağlayacak önemli araçlardan biri olan Europass tanıtıldı. Hareketlilik faaliyetleri kapsamında katılımcıların yurt dışında edindiği beceri ve yetkinliklerin doğru şekilde kayıt altına alınmasına ve tanınmasına yardımcı olan Europass Hareketlilik Belgesi ve nasıl düzenleneceği hakkında detaylı bilgiler verildi.

Programın ikinci gününde gerçekleştirilen grup ve atölye çalışmaları ile projeler aracılığıyla katılımcılar tarafından edinilen kazanımların resmi olarak tanınması, katılımcılar için yabancı dil hazırlıkları ve projelerde yurt dışı ortak bulma konularında kullanılan yöntemler ve iyi uygulamalar katılımcılar arasında istişare edildi. Öneriler ve grup çalışmalarının sonuçları sunularak Çalıştay sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ OLARAK ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM AKREDİTASYON PROJELERİ UYGULAMA KALİTESİ ÇALIŞTAYINDA KATILIMCILAR BİLGİLENDİRİLDİ
-->