Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumumuz Ulusal Europass Merkezi, 23 Mayıs 2023 tarihinde İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencilerine yönelik “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

Etkinlikte, AB formatında öz geçmiş hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve kaçınılması gereken yaygın CV hataları konularında bilgiler öğrencilere aktarıldı. CV’yi ilandaki iş tanımına göre uyarlamanın önemi, dil becerileri ve dijital becerilerin CV’de doğru açıklanmasının zorunluluğu, başvurulan ilandaki iş tanımı ile CV’nin kıyaslanıp anahtar kelimeleri eşleştirmenin sağlayacağı avantajlar ayrıntılı olarak öğrencilere anlatıldı.

Günümüzde gelişen teknoloji, değişen kariyer algıları, eğitim, çalışma koşulları gibi etkenler iş dünyasının aranan becerilerini de değişime uğratmıştır. Değişime uyum sağlama ve teknoloji konusunda bilgi ve beceriye sahip olan dijital çağın öğrencileri, iş dünyasının önde gelen aranan bireyleri konumundadır. Bu kapsamda etkinlik boyunca; dijital kaynaklar aracılığıyla araştırma yapmayı ve öğrenmeyi tercih eden dijital çağın gençlerine, AB’deki eğitim ve kariyer hizmetlerini daha dijital, daha bütüncül ve şeffaf şekilde sunmak üzere Avrupa Komisyonu tarafından tasarlanan Europass Platformu tanıtıldı. Ayrıca öğrencilere dijital becerileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, mevcut düzeylerini öğrenmek ve becerilerini geliştirmek için Europass Dijital Beceri Testini denemeleri önerildi.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->