Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM HAREKETLİLİK PROJELERİNDE ÖĞRENME ANLAŞMALARI MODELLERİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI’NA KATILARAK EUROPASS HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Ajans Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü nVET ekibi (Ulusal Mesleki Eğitim Takımı) tarafından organize edilen 25-26 Ekim 2023 tarihlerinde Rize'de gerçekleştirilen “Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Projelerinde Öğrenme Anlaşmaları Modelleri ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı”na Ulusal Europass Merkezinden sorumlu Mesleki Yeterlilik Uzmanı Yasin DURDU ve Proje Uzmanı Hüdazan YAŞIN katılım sağladı.

Çalıştay kapsamında; Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Projeleri kalite standartları ve katılımcı portalı, mesleki eğitim hareketlilik projelerinin uygulama kalitesi, yurt dışında elde edilen kazanımların tanınması ve transferi, projelerde iyi uygulama örnekleri konularında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

Mesleki eğitim akreditasyonuna sahip İl Milli Eğitim Müdürlükleri, özel sektör ve STK'ların proje yürütücülerinin katıldığı Çalıştay’da Ulusal Europass Merkezi tarafından katılımcıları bilgilendirmek üzere “Hareketlilik Belgesi Nasıl Doldurulmalı ve Sık Yapılan Hatalar” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Katılımcılara Erasmus+ projelerinin görünürlüğüne ve kalitesine katkı sağlayacak önemli araçlardan biri olan Europass tanıtıldı. Hareketlilik faaliyetleri kapsamında katılımcıların yurt dışında edindiği beceri ve yetkinliklerin doğru şekilde kayıt altına alınmasına ve tanınmasına yardımcı olan Europass Hareketlilik Belgesi ve nasıl düzenleneceği hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUMUZ ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM HAREKETLİLİK PROJELERİNDE ÖĞRENME ANLAŞMALARI MODELLERİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI’NA KATILARAK EUROPASS HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ
-->