Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN NEVŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE ÇEVRİMİÇİ KATILIM SAĞLADI.

Ulusal Europass Merkezi 3 Ekim 2023 tarihinde Nevşehir’de Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğine çevrim içi olarak katılım sağlayarak Europass Bilgilendirme Semineri gerçekleştirdi. Etkinlikte, AB formatında öz geçmiş hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve kaçınılması gereken yaygın CV hataları konularında bilgiler katılımcılara aktarıldı. Etkinlikte işverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının beklentilerini karşılayan Europass CV’nin detaylı anlatımına yer verildi. CV’nin aday takip sistemlerine takılmadan gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için ilandaki iş tanımına göre uyarlamanın önemi, dil becerileri ve dijital becerilerin CV’de doğru açıklanmasının zorunluluğu, başvurulan ilandaki iş tanımı ile CV’nin kıyaslanıp anahtar kelimeleri eşleştirmenin sağlayacağı avantajlar ayrıntılı olarak öğrencilere anlatıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; öğrencilere, kariyer yönetimi ve yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen Europass Platformu’nu kullanarak merkezi bilgi kaynaklarına ve web tabanlı araçlara erişebilecekleri konusunda da bilgiler verildi. Europass’ın sunduğu dijital araçlar, şeffaflığı sağlayan açıklayıcı belgeler ve Avrupa’da eğitim ve çalışmaya yönelik sunduğu bilgi ve rehberlik konularında öğrenciler aydınlatıldı.

Son olarak öğrencilere, değişen-dönüşen-dijitalleşen dünyaya uyum için; yeni normal dünya düzeninde insan kaynaklarının beklentileri hakkında bilgiler verildi. Günümüzün hızla değişen dünyasında bireysel varoluşun sürdürülebilirliği için kazanılması gereken; analitik düşünme ve inovasyon, aktif öğrenme, yaratıcılık, orijinallik ve girişkenlik, duygusal zekâ, karmaşık problem çözme, eleştirel düşünme ve analiz, teknoloji, tasarım ve programlama gibi yeni yetkinlikler ve yeşil beceriler hakkında önerilerde bulunuldu.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN NEVŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE ÇEVRİMİÇİ KATILIM SAĞLADI.
-->