Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRÜLÜĞÜ TARAFINDAN SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Ulusal Europass Merkezi 25-26 Eylül 2023 tarihlerinde Samsun’da Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğine katıldı. "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme seminerinde,  öğrencilere becerilerini ve deneyimlerini AB ülkelerinde daha iyi bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olan Europass araçlarından bahsedildi. Ayrıca farklı ve gelişmiş şablonlar ile öz geçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar ve başvurular hazırlayabilme, saklayabilme, paylaşabilme, kayıtlı kullanıcılar için kapsamlı kişisel profil oluşturabilme ve kullanıcılara eğitim ve çalışmayla ilişkili birçok farklı AB araç ve hizmetine tek noktadan erişim sağlayabilecekleri Europass Platformu hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Etkinlikte katılımcılara Europass kullanarak, çevrim içi ve kullanıcı dostu bir platform aracılığıyla;  iş, eğitim, staj ve gönüllülük projeleri başvurularında kullanabilecekleri diledikleri sayıda Europass CV üretebilecekleri ve yeniden güncellemek için kişisel kütüphanelerinde saklayabileceklerinden bahsedildi Etkinlik boyunca Europass Platformunun sunduğu hizmetler ve araçlar yanında, çalışma hayatında insan kaynaklarında değişen yeni beklentiler ve beceriler konusunda bilgiler de öğrencilerle paylaşıldı.

Günümüzde iş dünyasının yapısı ve aranan iş gören profili hızla değişmektedir. Dijitalleşme ve yeşil dönüşüm süreciyle birlikte değişimin hızının ve kapsamının belirlenemediği, planlama ve öngörü yapmanın zorlaştığı VUCA olarak ifade edilen; oynaklık, belirsizlik, karmaşıklık ve muğlaklığın hâkim olduğu bu yeni çalışma koşullarında, raf ömrü dolan yetkinliklerin tek başına yeterli olamayacağı, yeni becerilerin geliştirilmesi gerektiği bir zorunluluk haline gelmiştir. Etkinlikte öğrencilerle; insan kaynaklarının değişen yapısı ve bu yeni normal dünyada çeviklik kavramının önemi hakkında bilgiler paylaşıldı. Değişen durumlar karşısında değişimin faydasına odaklanan, değişime karşı pozitif tutum sergileyebilen, karşılaşılan sonuçlara göre pozisyon alabilen bireylerin iş dünyasında hayatta kalabilecekleri önerileri öğrencilere aktarıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRÜLÜĞÜ TARAFINDAN SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.
-->