Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ HUKUKÇULARA YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, 25 Eylül 2023'te düzenlenen etkinlikte hukukçulara ve hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik "Europass Araçlarıyla Hukukçuların Kariyer Planlaması ve Avrupa Fırsatlarına Erişim" başlıklı interaktif bir seminer gerçekleştirdi.

Etkinlikte hukukçulara, Avrupa’da eğitim ve çalışmayla ilgili birçok araç ve hizmete Europass platformu üzerinden erişilebilecekleri, hiçbir kâr amacı taşımayan bu platformun; herkesin kullanımına açık, kullanıcı dostu, ücretsiz ve Türkçe dâhil 31 dilde hizmet sunduğu bilgisi aktarıldı. Dinleyicilere; eğitim, iş, staj başvurularında kullanılmak üzere Avrupa standardında CV ve Niyet Mektubu hazırlayabilmek için Europass web platformunun kullanılması gerektiği hatırlatıldı. Ayrıca CV algoritmalarını yenmek için iş ilanlarını dikkatle inceleyip, anahtar kelimeleri tespit etmeleri; CV’yi gerçek kişileri etkilemek için yazıp, filtreleme programları için küçük dokunuşlar ile anahtar kelimelere yer vermeleri önerildi.

Seminerde, hukukçuların kariyer planlamalarında Europass platformunu kullanarak başarıya ulaşabilecekleri örnekler sunuldu. Özellikle hukuk fakültesi mezunları ve avukatlar için, iş başvurularında kullanılacak CV'lerinde eğitim ve deneyimlerini etkileyici bir şekilde sunmaları, anahtar kelimeleri ve başarı hikayelerini vurgulamaları gerektiğinin altı çizilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ HUKUKÇULARA YÖNELİK EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->