Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Ulusal Europass Merkezi 4-5 Eylül 2023 tarihlerinde İzmir’de Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğine katıldı. Ulusal Ajans’ın kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, kişisel gelişimin güçlendirilmesi, istihdam olanaklarının artırılmasını amaçlayan Erasmus+ programları başta olmak üzere öğrencilere, eğitmenlere, gençlere ve gençlik çalışanlarına bir başka ülkede eğitim ve öğrenim görme imkânı sunan tüm fırsatları hakkında bilgiler etkinlik boyunca öğrencilerle paylaşıldı. Etkinlik kapsamında Ulusal Europass Merkezi “AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim” konulu Europass’ın şeffaflık aracı olarak vurgulandığı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

050923-1

Bir Avrupa Birliği projesine, yurt dışı fırsatına kabul almak için en önemli ihtiyaç güçlü bir CV ve Motivasyon Mektubu ile başvuru yapmaktır. Yetkinliklerin, becerilerin, eğitim bilgilerinin neler olduğu kadar, nasıl sunulduğu da bir o kadar öneme sahiptir. Bu kapsamda, kişilerin beceri ve yeterliliklerinin kayıt altına alınmasını ve daha iyi anlaşılmasını sağlayan Europass belgeleri ve dijital araçları hakkında detaylı bilgiler Eurodesk Temas Noktaları yetkilileri ve öğrencilerle paylaşıldı.

050923-2

Özellikle Avrupa Dayanışma Programı (ESC) başvurularında zorunlu olarak kullanılan Europass CV’nin ücretsiz, 31 dilde ve farklı şablonlarla dijital ortamda kolayca oluşturulabilir ve paylaşılabilir olduğu bilgisi gençlere aktarıldı. Katılımcılara örgün, yaygın ve serbest öğrenme ile kazandıkları tüm öğrenme çıktılarını ve sosyal becerilerini birleştirerek, deneyimleri az olsa bile Europass CV ile güçlü yönlerini ortaya çıkarabilecekleri önerildi.

050923-3

Ulusal Europass Merkezi ve Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü arasındaki iş birliği farklı bölgesel etkinliklerle güçlenerek devam edecektir…

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ İLE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.
-->