Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, Türkiye İş Kurumu iş birliği ile 27 Temmuz 2023 tarihinde İş ve Meslek Danışmanlarına yönelik “Europass ile Beceri ve Yeterlilikler için Daha İyi Hizmetler” başlıklı bir eğitim semineri düzenledi.

Etkinlik Europass hakkında geçmişten günümüze genel bir çerçeve çizilmesi ardından günümüzde geldiği noktada kariyer gelişimi ve insan kaynakları alanı ile doğrudan ilişkili olduğunun altı çizilerek devam etti. Etkinliğe farklı şehirlerden yoğun bir katılım gösteren İş ve Meslek Danışmanlarına; iş arayan danışanlarına kariyer danışma süreci ve Europass’ı nasıl kullanabilecekleri konusunda bilgiler aktarılarak bir yol haritası sunuldu.

Kişilerin Europass Platformu’nu kullanarak kullanıcı dostu ve gelişmiş şablonlarla özgeçmişler, niyet mektupları, e-portfolyolar hazırlayabileceği, saklayabileceği ve paylaşabileceği bilgisi ve yine platform üzerinden bir dizi AB araç ve hizmetine kolayca erişebilme imkânı tanıtıldı. İş ve Meslek Danışmanlarına CV ve niyet mektubu hazırlarken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Ayrıca danışmanların, İŞKUR'a kayıtlı olan adayları iş başvurularında Europass CV kullanmaya teşvik etmeleri önerilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->