Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ İLE ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Ulusal Europass Merkezi 11-12 Temmuz 2023 tarihlerinde Erzurum’da Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğine katıldı. Ulusal Ajans’ın yeni programlarından biri olan ve gençlere benzersiz bir Avrupa deneyimi sunan DiscoverEU başta olmak üzere, sporun yaygınlaştırılması, fiziksel aktivitenin ve sağlıklı yaşamın teşvik edilmesini hedefleyen Erasmus+ Spor destekleri dahil tüm Erasmus+ programları, staj ve öğrenim hareketlilikleri ve ESC kapsamındaki projeler hakkında bilgiler etkinlik boyunca öğrencilerle paylaşıldı. Etkinlik kapsamında Ulusal Europass Merkezi “AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim” konulu Europass araçlarının detaylı bir şekilde ele alındığı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Bir Avrupa Birliği projesine, yurt dışı fırsatına kabul almak için en önemli ihtiyaç güçlü bir CV ve Motivasyon Mektubu ile başvuru yapmaktır. Yetkinliklerin, becerilerin, eğitim bilgilerinin neler olduğu kadar, nasıl sunulduğu da bir o kadar öneme sahiptir. Bu kapsamda, Birlik programlarına başvuru için büyük öneme sahip olan Europass araçları hakkında detaylı bilgiler Eurodesk Temas Noktaları yetkilileri ve öğrencilerle paylaşıldı.

Özellikle Avrupa Dayanışma Programı (ESC) başvurularında zorunlu olarak kullanılan Europass CV’nin ücretsiz, 30 dilde ve farklı şablonlarla Europass Platformu üzerinden hazırlanabileceği bilgisi katılımcılara aktarıldı. Gençlere CV'lerinde eğitim ve deneyimlerini etkileyici bir şekilde sunmaları, anahtar kelimeleri ve başarı hikayelerini vurgulamaları önerildi.

Ulusal Europass Merkezi ve Ulusal Ajans Eurodesk Koordinatörlüğü arasındaki iş birliği Eylül ayından itibaren farklı bölgesel etkinliklerle güçlenerek devam edecektir…

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ULUSAL AJANS EURODESK KOORDİNATÖRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ İLE ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN GENÇLERE YÖNELİK AVRUPA FIRSATLARI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİNE KATILDI.
-->