Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ "EUROPASS'IN GÜCÜ VE ÖNEMİ: İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI İÇİN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Ulusal Europass Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bugün (23 Haziran 2023) İŞKUR bünyesinde görevli İş ve Meslek Danışmanları için "Europass ile Beceri ve Yeterliliklerin Geliştirilmesi" adlı bir eğitim semineri düzenledi. Etkinlik, Europass'ın geçmişteki evrimi ve mevcut durumu hakkındaki bilgilerin detaylı bir şekilde paylaşıldığı bir oturumla başladı.

240623-1

Seminerin odak noktası, kullanıcı dostu ve gelişmiş şablonlarla özgeçmişlerin, niyet mektuplarının, e-portfolyoların ve başvuruların nasıl hazırlanabileceği, saklanabileceği ve paylaşılabileceği üzerineydi. Katılımcılara, kayıtlı kullanıcıların geniş kapsamlı kişisel profiller oluşturabilme yetenekleri ve Europass Platformu üzerinden bir dizi AB araç ve hizmetine kolayca erişebilme imkanı tanıtıldı. İş ve Meslek Danışmanlarına, Europass Platformunu nasıl kullanacakları ve CV ve niyet mektubu hazırlarken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgi verildi. Ayrıca, danışmanların, İŞKUR'a kayıtlı olan adayları iş başvurularında Europass CV kullanmaya teşvik etmeleri önerildi.

240623-1

Etkinlik sırasında, Europass belgeleri ve Europass Web Platformunun sunduğu dijital araçların kullanıcılara sunduğu faydalar ve rehberlik hizmetleri üzerinde de duruldu. Dijital yeterliliklerin anlaşılması, bireylerin öğrenme yolculuğunun önemli bir parçasıdır. Bu konuda destek sağlayan Dijital Beceri Testi'nin detayları, danışanlarına daha fazla bilgi ve rehberlik sağlamaları için İş ve Meslek Danışmanları ile paylaşıldı.

Eğitim, İş ve Meslek Danışmanlarının sorularının yanıtlanması ile tamamlandı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ "EUROPASS'IN GÜCÜ VE ÖNEMİ: İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI İÇİN BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
-->