Europass

Ülkemizin Ulusal Europass Merkezi olan Kurumumuz 15-16 Haziran 2023 tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen “15. Europass Danışma Grubu” ve “Europass Sertifika Eki Çalışma Grubu” toplantılarına katılmıştır.

Kurumumuz Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyinin 2018/646 sayılı ve 18 Nisan 2018 tarihli “Beceri ve Yeterliliklere İlişkin Daha İyi Hizmetler Sunulması İçin Ortak Çerçeve (Europass)” kararını ulusal düzeyde uygulamak ve Ulusal Europass Merkezi (UEM) Ağında ülkemizi temsil etmek üzere görevlendirilmiştir. Bu kapsam çerçevesinde Danışma Grubu toplantılarına katılım sağlanarak Avrupa düzeyindeki ve diğer ülkelerdeki gelişmelerin takip edilmesi, ülkemizdeki gelişmelerin paylaşılması, istişarelerde bulunulması ve kurumsal temasların geliştirilmesi önem arz etmektedir. Bu amaçla, ülkemizi temsilen Mesleki Yeterlilik Kurumu Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanı Abdullah ÖZDEMİR, Mesleki Yeterlilik Uzmanı Yasin DURDU ve Proje Uzmanı Hüdazan YAŞIN, 15- 16 Haziran 2023 tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirilen “15. Europass Danışma Grubu” ve “Europass Sertifika Eki Çalışma Grubu” toplantılarına katılmıştır.

 

15. Danışma Grubu toplantısında yeni geliştirilen Europass web tabanlı hizmetleri (Skills Intelligence Tool), Europass bilgi servisleri, yeni Europass belge taslakları, Europass dijital imzalı kimlik belgeleri ve Europass çalışma planı hakkında güncel gelişmeler ele alınmıştır. Gündemdeki tüm konuların Danışma Grubu üyeleri tarafından müzakere edildiği toplantıda, ülke temsilcileriyle Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Europass’ın 5 yılda bir yenilenmesi çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanacağı ve yılsonuna doğru çalışma raporunun Ulusal Europass Merkezleriyle paylaşılacağı bilgisi aktarılmıştır.

 

Ülkemizi temsilen katılım sağlanan bir diğer toplantı olan “Europass Sertifika Eki Çalışma Grubu” toplantısında Sertifika Eklerinin dijital dönüşüm sürecinde geleceğine odaklanılarak, öğrenme kazanımlarının tanımı, erişilebilirlik ve Sertifika Eklerinin şablonu konuları grup temsilcileri ile istişare edilmiştir.

 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler Ülkemizin Ulusal Europass Merkezi olan Kurumumuz 15-16 Haziran 2023 tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen “15. Europass Danışma Grubu” ve “Europass Sertifika Eki Çalışma Grubu” toplantılarına katılmıştır.
-->