Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, 11 Mayıs 2023 tarihinde Avrasya Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve Europass Araçlarıyla İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; Avrupa Birliğinin hayat boyu öğrenmeyi desteklemeye, iş gücünün niteliğini ve verimliliğini artırmaya yönelik politikaları doğrultusunda ortaya çıkan ve Avrupa Komisyonu tarafından yönetilen Europass Platformu tanıtıldı. Öğrencilere, kariyer yönetimini ve yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen Europass Platformu’nu kullanarak merkezi bilgi kaynaklarına ve web tabanlı araçlara erişebilecekleri konusunda bilgi verildi. 

110523-2

Etkinlikte işverenlerin ve insan kaynakları uzmanlarının beklentilerini karşılayan Europass CV’nin örneklerle anlatımına yer verildi. Bireylerin; yaptıkları iş başvurularında, CV’lerinin aday takip sistemine takılmadan gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için dikkat etmeleri gereken noktalara değinildi. Ayrıca bir üniversiteye yüksek lisans-doktora için kabul almak, bir staj veya iş başvurusu yaparken bireylerin ihtiyaç duyduğu Niyet Mektubu ve hazırlanması konusunda bilgiler öğrencilerle paylaşıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->