Europass

Ulusal Europass Merkezi İç Anadolu Kariyer Fuarında (İKAF’23) Öğrencilerle Buluştu.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ve 20 paydaş üniversite ile birlikte Eskişehir Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı’na katıldı.

040523-5

Öğrencilere ve mezunlara Avrupa’da iş, istihdam, eğitim, staj faaliyetleri hakkında verilen bilgilerin yanında, Erasmus+ ve özellikle Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubu ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Katılımcılara, özellikle iş ve eğitim başvurularında kullanacakları Europass CV’nin; becerileri ve yeterlilikleri daha iyi göstermelerine yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir doküman olduğundan bahsedildi. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda bütüncül ve geniş bir çerçeve sunuyor olması konusunda bilgiler paylaşıldı.

 040523-6

 

Fuar süresince özellikle Europass CV’nin kullanıcı dostu ve kolay oluşturulabilir olmasının yanında deneyimleri az olsa bile güçlü olan özellikleri ortaya çıkartıyor olmasının avantajları katılımcılara aktarıldı. Ayrıca öğrencilere Europass Platformu içerisinde yer alan beceri düzeylerini ölçebilecekleri Dijital Beceri Testi’ni çözmeleri önerildi.

040523-7

040523-5

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler Ulusal Europass Merkezi İç Anadolu Kariyer Fuarında (İKAF’23) Öğrencilerle Buluştu.
-->