Europass

Ulusal Europass Merkezi, Hukukçulara Kariyer Planlamalarında Europass'ın Sunduğu Fırsatları Anlattı

Ulusal Europass Merkezi, 2 Mayıs 2023'te düzenlenen etkinlikte hukukçulara ve hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik "Europass Araçlarıyla Hukukçuların Kariyer Planlaması ve Avrupa Fırsatlarına Erişim" başlıklı interaktif bir seminer gerçekleştirdi.

040523-1

Etkinlikte, Europass platformunun, hukukçuların kariyer planlamalarında kullanabileceği ve Avrupa'da eğitim ve çalışma fırsatlarına erişebilmelerine yardımcı olacak birçok araç ve hizmet sunduğu vurgulandı. Katılımcılara, Avrupa standardında CV ve Niyet Mektubu hazırlayarak uluslararası başvurularında avantaj sağlayabilecekleri, Europass web platformunun ücretsiz, kullanıcı dostu ve Türkçe dâhil 30 dilde hizmet verdiği bilgisi aktarıldı.

Seminerde, hukukçuların kariyer planlamalarında Europass platformunu kullanarak başarıya ulaşabilecekleri örnekler sunuldu. Özellikle hukuk mezunları ve avukatlar için, iş başvurularında kullanılacak CV'lerinde eğitim ve deneyimlerini etkileyici bir şekilde sunmaları, anahtar kelimeleri ve başarı hikayelerini vurgulamaları önerildi.

 040523-2

Etkinlikte ayrıca bir diğer Europass aracı olan Diploma Eki hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Orijinal diplomalar ve diğer mesleki sertifikalar açıklayıcı bilgiler içermediklerinden yurt dışında bir kurum/kuruluşa ek açıklamalar olmadan bir diplomanın düzey ve işlevini kabul ettirmek son derece güçtür. Bu nedenle dinleyicilere; becerilerini, yeterlilik ve kazanımlarını işverenlere daha iyi ifade edebilmelerini sağlayan ve mezun olduklarında elde edecekleri Yüksek Öğretim diplomalarına dair faydalı bilgiler içeren Diploma Eki hakkında bilgiler verilerek, Avrupa’da eğitim ve çalışma hakkında detaylı bilgiler için europass.eu adresini ziyaret etmeleri önerildi.

Etkinlik sonunda katılımcılara, Europass platformu ve sunulan hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için europass.eu adresini ziyaret etmeleri önerildi.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler Ulusal Europass Merkezi, Hukukçulara Kariyer Planlamalarında Europass'ın Sunduğu Fırsatları Anlattı
-->