Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ulusal Europass Merkezi, 26 Ocak 2023 tarihinde Türkiye Barolar Birliği’ne bağlı avukatlara ve çeşitli üniversitelerin Hukuk Fakültesi öğrencilerine yönelik “Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

270123-1

Etkinlikte katılımcılara, Avrupa’da eğitim ve çalışmayla ilgili birçok araç ve hizmete Europass platformu üzerinden erişilebilecekleri, hiçbir kâr amacı taşımayan bu platformun; herkesin kullanımına açık, kullanıcı dostu, ücretsiz ve Türkçe dâhil 30 dilde hizmet sunduğu bilgisi aktarıldı. Katılımcılara; eğitim, iş, staj başvurularında kullanılmak üzere Avrupa standardında CV ve Niyet Mektubu hazırlayabilmek için Europass web platformunun kullanılması gerektiği hatırlatıldı. Ayrıca CV algoritmalarını yenmek için iş ilanlarını dikkatle inceleyip, anahtar kelimeleri tespit etmeleri; CV’yi gerçek kişileri etkilemek için yazıp, filtreleme programları için küçük dokunuşlar ile anahtar kelimelere yer vermeleri önerildi.

270123-2

Etkinlikte ayrıca bir diğer Europass aracı olan Diploma Eki hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Orijinal diplomalar ve diğer mesleki sertifikalar açıklayıcı bilgiler içermediklerinden yurt dışında bir kurum/kuruluşa ek açıklamalar olmadan bir diplomanın düzey ve işlevini kabul ettirmek son derece güçtür. Bu nedenle dinleyicilere;  becerilerini, yeterlilik ve kazanımlarını işverenlere daha iyi ifade edebilmelerini sağlayan ve mezun olduklarında elde edecekleri Yüksek Öğretim diplomalarına dair faydalı bilgiler içeren Diploma Eki hakkında bilgiler verilerek, Avrupa’da eğitim ve çalışma hakkında detaylı bilgiler için europass.eu adresini ziyaret etmeleri önerildi.

270123-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İŞ BİRLİĞİ İLE EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->