Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi 2022 yılının son etkinliğini 28 Aralık 2022 tarihinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencileriyle birlikte çevrim içi olarak gerçekleştirdi. "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu bilgilendirme seminerinde öğrencilere becerilerini ve deneyimlerini AB ülkelerinde daha iyi bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olan Europass araçlarından bahsedildi.

Etkinlikte öğrencilere Europass kullanarak, çevrim içi ve kullanıcı dostu bir platform aracılığıyla; iş, eğitim, staj ve gönüllülük projeleri başvurularında kullanabilecekleri diledikleri sayıda Europass CV üretebileceklerinden bahsedildi. Ayrıca katılımcılara becerilerini işverenlere daha iyi ifade edebilmelerini sağlayan ve mezun olduklarında elde edecekleri Yüksek Öğretim diplomalarına dair faydalı bilgiler içeren Diploma Eki hakkında bilgiler verildi. Son olarak etkinlikte Europass CV’nin Avrupa’nın en yaygın kullanılan öz geçmiş formatlarından biri olduğundan, işveren ve eğitim kurumları tarafından tercih edildiğinden bahsedilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->