Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM HAREKETLİLİK PROJELERİ KALİTE STANDARTLARI VE İYİ UYGULAMALAR ÇALIŞTAYI-2’ YE KATILDI.

Ulusal Europass Merkezi (UEM), Ulusal Ajans Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü nVET ekibi (Ulusal Mesleki Eğitim Takımı) tarafından organize edilen 21-22 Eylül 2022 tarihlerinde Zonguldak'ta gerçekleştirilen “Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Projeleri Kalite Standartları ve İyi Uygulamalar Çalıştayı-2”ye katılım sağladı.

220922-1

Mesleki eğitim akreditasyonuna sahip İl Milli Eğitim Müdürlükleri, özel sektör ve STK'ların proje yürütücülerinin katıldığı Çalıştay’da UEM adına Mesleki Yeterlilik Kurumu ve nVET Uzmanı İmren ONBAŞIOĞLU tarafından katılımcıları bilgilendirmek üzere “Europass Hareketlilik Belgesi Nasıl Doldurulmalı ve Sık Yapılan Hatalar” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Katılımcılara Erasmus+ projelerinin görünürlüğüne ve kalitesine katkı sağlayacak önemli araçlardan biri olan Europass tanıtıldı. Hareketlilik faaliyetleri kapsamında katılımcıların yurt dışında edindiği beceri ve yetkinliklerin doğru şekilde kayıt altına alınmasına ve tanınmasına yardımcı olan Europass Hareketlilik Belgesi ve nasıl düzenleneceği hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

220922-2 

Çalıştay kapsamında; mesleki eğitim hareketlilik projeleri uygulama kalitesi, yurt dışında elde edilen kazanımların tanınması ve transferi, projelerde iyi uygulama örnekleri konularında bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. Ardından akreditasyon sahibi kurumların faaliyetleri yürütme sürecinde karşılaştıkları zorluklara ilişkin; yurt dışı ortak bulma problemi, mali ve idari konularda yaşanan zorluklar ve yabancı dil yetersizliği konu başlıkları altında çalıştay masaları oluşturuldu. Gerçekleştirilen grup çalışmaları sonrasında çalıştay masalarından çıkan çözüm önerilerinin paylaşılması ve değerlendirilmesi akabinde etkinlik sonlandırıldı.

220922-3

220922-1

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERASMUS+ MESLEKİ EĞİTİM HAREKETLİLİK PROJELERİ KALİTE STANDARTLARI VE İYİ UYGULAMALAR ÇALIŞTAYI-2’ YE KATILDI.
-->