Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU!

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 1 Nisan 2022 tarihinde Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Konferans salonunda Gazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek, ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

010422-9

Etkinlikte, Avrupa’da ve Türkiye’de çalışma, öğrenim, staj ve gönüllülük için gerekli anahtar bilgiler sunan, kişilerin iş ve eğitim fırsatlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Europass Platformu görsellerle desteklenerek öğrencilere tanıtıldı. Europass Platformu’nun sunduğu dijital araçlar, açıklayıcı standart belgeler ile bilgi ve rehberlik hizmeti hakkında öğrencilere detaylı bilgiler sunuldu.

010422-10

Etkinlik boyunca Erasmus+ ve Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun ayrıntılı anlatımına yer verildi. Öğrencilere, Avrupa’nın en çok tercih edilen özgeçmiş formatlarından birisi olan Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama tekniklerinin yanında, CV’de yapılmaması gereken hatalar hakkında da bilgiler paylaşıldı. Ayrıca Europass CV’lerini; farklı şablonlarda, 29 dilde oluşturabileceklerinden ve kayıtlı CV’yi yeniden düzenleyip kişiselleştirebileceklerinden bahsedildi. Son olarak gençlere olumsuz sonuçlanan tüm başvurularını geri bildirim isteyerek değerlendirmelerini, böylece eksik oldukları alanlarda gelişime öncelik vererek, mevcut CV’lerini çeşitlendirmeleri önerildi.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU!
-->