Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi 27 Aralık 2021 tarihinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle online platform aracılığıyla bir araya gelerek  ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerle Europass Platformu’nu kullanarak hiçbir ücret ve kısıtlama olmadan diledikleri kadar Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlayabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

271221-2

Etkinlikte katılımcılara, Europass araçlarının becerileri ve yeterlilikleri görünür hale getirmeyi sağlayan standart formatlarda olduğu, AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurt içi ve yurt dışı başvurularında kendilerini kurum ve kuruluşlara, İK uzmanlarına ve işverenlere en etkili şekilde tanıtmalarına olanak sağladığından bahsedildi. Europass Platformu ve araçları hakkında verilen bilgilerin yanında öğrencilere, teknolojik gelişmelerde yaşanan değişim karşısında dijital becerilerini de geliştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuldu. Günümüzde üretim biçimlerinin ve beraberinde iş gücünün niteliklerinin beklentilere uygun değiştiği, böylece teknolojik gelişmelerde ve eğitimde yaşanan dönüşüme uyum sağlanması gerekliliği vurgulandı. Bu kapsamda Avrupa Komisyonu alan uzmanları tarafından tasarlanan ve katılımcıların güçlü ve zayıf yönlerini anlamalarına, uygun eğitim fırsatlarını bulmalarına yardımcı olacak Europass Dijital Testi’ni kullanmaları öğrencilere önerildi. 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ
-->