Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi 23 Aralık 2021 tarihinde Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileriyle web tabanlı araçlar aracılığıyla bir araya gelerek ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirmelerde bulundu. Katılımcılara, öğrenim hayatlarına ve kariyerlerine ilişkin tüm belge ve dosyalarını ücretsiz olarak güvenle saklayabilecekleri Europass Platformu tanıtılarak, tüm becerilerinin, deneyimlerinin ve öğrenme geçmişlerinin dijital kaydını tutabilecekleri, başarılarını sergileyebilecekleri Kişisel Europass Profili hakkında bilgiler verildi.

231221-3

Etkinlikte öğrencilere,  Europass Profillerindeki bilgileri kullanarak; başvurmak istedikleri işler, kurslar ve akademik başvurular için çeşitli öz geçmişler oluşturabilecekleri, öz geçmişlerinde dil becerilerine yer verebilecekleri ve kişisel kütüphanelerinde saklayabilecekleri bilgisi paylaşıldı. Ayrıca Kişisel Profillerinin tamamını ya da seçtikleri bölümlerini işverenlerle link olarak paylaşabilecekleri tavsiyesinde bulunuldu.  Eğitim ve iş başvurularında dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi ve rehberlik sağlandı.  İş arama sürecindeki en yaygın hatalardan birinin, her başvuruyu aynı CV ile yapmak olduğu bilgisi öğrencilere aktarıldı.  Son olarak iş başvurularının gerçek değerlendirme aşamasına geçebilmesi için; Aday Takip Sistemleri (ATS) hakkında ayrıntılı bilgiler verilerek;  ATS’nin yüzlerce CV arasından uygun olmayanları kelime tarama yöntemiyle elediği, bu nedenle başvurularda kullanılan CV’lerde başvurulan işe yönelik anahtar kelime kullanılmasının önemi vurgulandı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ
-->