Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi tarafından, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencilerine yönelik 1 Aralık 2021 tarihinde  "Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim" konulu Europass semineri gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere; iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ Programını içeren uluslararası hareketlilikler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

 011221-2

Etkinlikte öğrencilere tüm becerilerinin, öğrenimlerinin, iş deneyimlerinin, başarılarının ve diğer bilgilerinin kaydını tutabilecekleri kişisel çevrim içi alan olan Europass Profili hakkında bilgiler verildi.  Ayrıca katılımcılara Europass Platformunun kayıtlı kullanıcılara; farklı şablonlarla, farklı hedeflere yönelik diledikleri sayıda Europass CV ve Niyet Mektubu oluşturabilme imkânı sunduğundan ve tüm belgelerini daha sonra yeniden güncellemek için kişisel kütüphanelerinde saklayabileceklerinden bahsedildi. Son olarak katılımcılara Europass CV’nin Avrupa’nın en yaygın kullanılan öz geçmişlerinden biri olduğundan, iş ve eğitim kurumlarının yaygın olarak tercih ettikleri formatlar arasında yer aldığından bahsedildi. Etkinlik öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sonlandırıldı.

 011221-3

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ EUROPASS SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
-->