Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE ÇEVRİM İÇİ SEMİNERDE BULUŞTU

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, 30 Kasım 2021 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerine yönelik Europass Bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere Europass araçlarını kullanarak öğrenimlerini planlayabileceklerinden ve becerilerini işverenlere kolaylıkla aktarabileceklerinden bahsedildi.

311121-2

Etkinlik boyunca Erasmus+ ve Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun ayrıntılı anlatımına yer verildi. Öğrencilere, Avrupa’nın en çok tercih edilen özgeçmiş formatlarından birisi olan Europass CV ve Niyet Mektubu hazırlama tekniklerinin yanında, CV’de yapılmaması gereken hatalar hakkında da bilgiler aktarıldı. Ayrıca Europass CV’lerini; farklı şablonlarda, 29 dilde oluşturabileceklerinden ve daha sonra güncellemek için Europass Kütüphanelerinde saklayabileceklerinden bahsedildi.

301121-3

Etkinlik; katılımcıların sorularının cevaplanması sonrası, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri için Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE ÇEVRİM İÇİ SEMİNERDE BULUŞTU
-->