Europass

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ “MYK VE EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi işbirliği ile Manisa Celal Bayar üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine 3 Haziran 2021 tarihinde “Mesleki Yeterlilik Kurumu ve faaliyetleri ile Ulusal Europass Merkezi Faaliyetleri, Europass Belgeleri ve AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte iş ve eğitim fırsatlarına erişim, kariyer gelişimi, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Erasmus+ programlarını da içeren uluslararası hareketlilikler ve özellikle işverenler ve eğitim kurumları tarafından genel kabul görmüş Europass CV konusunda öğretim görevlilerine bilgiler verildi.

030621-1 

Etkinlikte öğretim görevlilerine ve öğrencilere, Europass CV’nin Avrupa’nın en çok tercih edilen öz geçmiş formatlarından biri olduğundan, bireylerin; becerilerini, yeterliliklerini ve deneyimlerini daha iyi bir şekilde ifade etmelerini sağlayan bir araç olduğundan bahsedildi. Doğru kelimelerle hazırlanmış iyi bir CV ile işverenler tarafından tercih edilmeyen yanlış kelimelerle hazırlanmış bir CV karşılaştırmalı olarak öğrencilere sunularak, özellikle becerilerin çeşitlendirilmesi ve detaylandırılmasının CV’deki önemine değinildi.

030621-2 

Ayrıca etkinlikte öğrencilere; iş görüşmelerinde ve mülakatlarda rakiplerinden bir adım öne çıkmalarını sağlayacak Niyet Mektubu, sık yapılan CV hataları ve staj imkânlarına erişim konularında bilgiler aktarıldı. Son olarak Europass Platformunun sunduğu hizmetler, Diploma Eki ve Sertifika Eki hakkında bilgiler verilerek, bu belgelerin yurt dışında iş ve eğitim fırsatlarına daha rahat ulaşma olanağı sağladığından bahsedilerek, etkinlik sonlandırıldı.

030621-3

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ “MYK VE EUROPASS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ
-->