Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ‘İŞ’TE CEVHER’ PROJESİ KAPSAMINDA GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, Toplum Gönüllüsü gençler tarafından planlanan ‘İş’te Cevher’ eğitim projesi kapsamında 23 Mayıs 2021 tarihinde öğrencilerle bir araya gelerek, ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Web tabanlı araçlar aracılığıyla gerçekleştirilen etkinlikte; kariyer gelişimi, iş ve eğitim fırsatlarına erişim, uluslararası hareketlilikler ve doğru CV hazırlama konularında öğrencilere detaylı bilgiler aktarıldı.

Etkinlikte katılımcılara özellikle Europass CV’nin, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan vatandaşların gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları becerileri ve yeterlilikleri daha iyi göstermelerine yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir doküman olduğundan bahsedildi. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda işverenlere bütüncül ve geniş bir resim sunuyor olması konusunda öğrencilere ayrıntılı bilgiler verildi.

Ayrıca etkinlikte, Niyet Mektubu ve sık yapılan CV hatalarına da yer verilerek, iş görüşmelerinde iyi bir izlenim bırakmak için ipuçları öğrencilere aktarıldı.

Son olarak Europass Sertifika Eki ve Diploma Eki’nin; bireylere, sınır ötesi iş ve eğitim başvurularında, eğitim sertifikalarını ve diplomalarını sunma ve mevcut belgelerinin daha kolay anlaşılmasını sağlama konusunda yardımcı Europass belgeleri olduğundan bahsedilerek etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ‘İŞ’TE CEVHER’ PROJESİ KAPSAMINDA GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ.
-->