Europass

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALANLARI VE DALLARINA AİT HAZIRLANAN EUROPASS SERTİFİKA EKLERİ’NİN ( MEB SERTİFİKA EKLERİNİN) İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ YAYIMLANMIŞTIR!

Europass Sertifika Eki; mesleki eğitim veya yeterlilik sertifikası veren kuruluşlar tarafından sağlanan, farklı ülkelerde edinilen sertifikaların özellikle işveren ve eğitim kurumları tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan standart bir belgedir. Sertifika ekleri kişiye mahsus olmayıp eğitim alınan alan ve dal için hazırlanmaktadır.

Birçok Avrupa ülkesinde yaygın şekilde kullanılmakta olan Europass Sertifika Ekleri, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı orta dereceli mesleki eğitim alan ve dalları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmaktadır.

Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları ve Dallarına ait hazırlanan MEB Sertifika Eklerinin İngilizce çevirileri Mesleki Yeterlilik Kurumu - Ulusal Europass Merkezi tarafından yaptırılmış olup web sitemizden erişime açılmıştır.

Mesleki eğitime ilişkin yeterlilikleri açıklayan Europass Sertifika Eklerinin Türkçe ve İngilizce versiyonlarına Sertifika Eki Veri Tabanından (sertifika.europass.gov.tr ) ulaşılabilmektedir.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALANLARI VE DALLARINA AİT HAZIRLANAN EUROPASS SERTİFİKA EKLERİ’NİN ( MEB SERTİFİKA EKLERİNİN) İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİ YAYIMLANMIŞTIR!
-->