Europass

ÖĞRENCİ DOSTU EUROPASS OSMANİYE KYK GENÇLERİYLE BİRLİKTE

Bir sistem kullanıcısına hem standart CV Formatı hem Niyet Mektubu Formatı sunuyorsa orada öğrenci dostu bir sistem var demektir ve Europass bunu sağlamaktadır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından faaliyetleri yürütülen Ulusal Europass Merkezi, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 26 Mart 2019 tarihinde Osmaniye KYK İl Müdürlüğünde öğrencilerle buluşarak, iş fırsatlarına erişim ve sürdürülebilir istihdam konusunda Europass ve Europass belgelerinin öneminin vurgulandığı ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Europass CV ile kişinin beceri ve yeterliliklerinin etkin ve açık bir şekilde ortaya konması ve tüm bunların ücretsiz ve gönüllü kullanıma açık şekilde standart formatıyla;  iş başvuru aşamasında adaya, değerlendirme aşamasında ise işverene kolaylık sağlıyor oluşu öğrencilerin etkinlik boyunca ilgisini çeken konuların başında yer almıştır.

Son olarak bilginin dolayısıyla bilgi işçilerinin gücü tayin ettiği günümüz dünyasında, yeni nesil teknolojilerinin artan önemi ve sürdürülebilir istihdamdaki yüksek payı hakkındaki bilgiler öğrencilere aktarılarak sunum sonlandırılmıştır.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ÖĞRENCİ DOSTU EUROPASS OSMANİYE KYK GENÇLERİYLE BİRLİKTE