Europass

KİLİS ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ EUROPASS İLE KARİYER YOLUNDA ARTIK BİR ADIM ÖNDE…

Ulusal Europass Merkezi, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 25 Mart 2019 tarihinde Kilis KYK İl Müdürlüğünde öğrencilerle buluşarak, iş dünyasında giderek keskinleşen rekabet stratejisini ve beraberinde iş fırsatlarına erişim için tercih edilen  Europass ve Europass belgelerinin öneminin vurgulandığı ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Öğrenciler için rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüz iş dünyasında; iş başvurularında ve mülakatlarda kendini en iyi şekilde ifade edebilmenin Europass CV ile mümkün olabileceği öğrencilere aktarıldı.  Europass CV’nin kullanıcı dostu ve kolay oluşturulabilir olmasının yanında deneyimleri az olsa bile güçlü olan özellikleri ortaya çıkartıyor olmasının avantajları öğrencilerde merak uyandırdı. CV hazırlarken yapılan en belirgin hatalardan bahsedildi.

Sunum, yeni küresel dünyada oluşan rekabet ortamında teknolojiyi üreten, geliştiren, teknolojiye hakim olan ve yön verenlerin, dünyaya da istedikleri şekilde yön verebilecekleri olgusunun öğrencilerin ufuklarında bir açık aralık bırakması ile son buldu.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler KİLİS ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ EUROPASS İLE KARİYER YOLUNDA ARTIK BİR ADIM ÖNDE…