Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE ERZİNCAN’ DA

Ulusal Europass Merkezi, Erzincan ilinde, 17 Aralık 2018 tarihinde üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla Erzincan KYK İl Müdürlüğü işbirliğinde “AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Etkinlikte, Europass belgelerinin ülkemizde ve Avrupa Birliğinde iş ve eğitim başvurularında kullanımı ile kullanıcılara sağlayacağı avantajlar hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Katılımcılara Europass belgelerinin becerilerini ve yeteneklerini görünür hale getirmelerini sağlayan standart bir format olduğu, belgelerin AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurtiçi ve yurtdışı başvurularında kendilerini kurum ve kuruluşlara, işverenlere en etkin şekilde tanıtmalarına olanak sağladığı hakkında bilgiler verildi.

Etkinlik bilgi teknolojilerinin, fark yaratmanın ve CV de kullanılacak kelimelerin doğru ve özgün seçilmesinin öneminin öğreticilere aktarılmasıyla devam etti. Ayrıca etkinlik sonunda, Erzincan KYK İl Müdürü Sayın Fevzi Sarıçiçek tarafından sunuma ilişkin sorulan soruları doğru yanıtlayanlara da çeşitli hediyeler takdim edilerek etkinlik sonlandırıldı.

 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE ERZİNCAN’ DA