Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE SİNOP’ TA

Ulusal Europass Merkezi, Sinop ilinde, 12 Aralık 2018 tarihinde üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla Sinop KYK İl Müdürlüğü işbirliğinde “AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Etkinlikte, Europass belgelerinin ülkemizde ve Avrupa Birliğinde iş ve eğitim başvurularında kullanımı ile kullanıcılara sağlayacağı avantajlar hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

 

Öğrencilerin tatmin düzeylerinin yüksek olduğu bir ortamda soluksuz devam eden etkinlik boyunca; yeni teknolojiler ve bilginin artan önemi sayesinde bilgi teknolojilerinin rekabet edebilirliği artırdığı yönünde öğrenciler aydınlatıldı. Böylelikle öğrenciler, aydınlanma düşüncesinin önemli bir figürünün aklın ürünü olarak bilim olduğunun farkına vardılar.

 

Etkinlik yaratıcılığı ön plana çıkaran gerçek hikâyelerin aktarılmasıyla devam ederken; Europass CV ile bilgi ve becerilerini daha anlaşılır ortaya koyabileceklerinin bilincine varan öğrenciler, değişen dünyada fark yaratmanın ve inovasyonun öneminin farkına vararak yurtlarına döndüler.

 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE SİNOP’ TA
-->