Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE ELAZIĞ’DA..

Ulusal Europass Merkezi, Ulusal Europass Merkezinin Desteklenmesi Projesi 2018 yılı faaliyetleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü işbirliği ile KYK yurtlarında ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu eğitimlere Elazığ ilinde başladı. Ulusal Europass Merkezi, 27 Kasım 2018 tarihinde Harput Öğrenci Yurdunda üniversite öğrencileri ile buluştu. Kredi Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürü Sayın Suphi Döner’in katılımında gerçekleşen etkinlikte üniversiteli gençlere yönelik Europass Belgeleri ve AB standardında özgeçmiş hazırlama sunumu gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi tarafından öğrencilere Europass belgelerinin becerilerini ve yeteneklerini görünür hale getirmelerini sağlayan standart bir format olduğu, belgelerin AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurtiçi ve yurtdışı başvurularında kendilerini kurum ve kuruluşlara, işverenlere en etkin şekilde tanıtmalarına olanak sağladığı yönünde bilgiler verildi.

Europass Çevrimiçi Editörünün kullanımı, bu platform üzerinde Europass CV ve Avrupa Beceriler Pasaportu hazırlama, Europass portfolyosu hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, özgeçmişi destekleyici Europass belgelerinin nasıl edinileceği ve kullanılacağı gibi birçok konuda katılımcılarla detaylı bilgi paylaşılarak etkinlik sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE ELAZIĞ’DA..
-->