Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ANKARA 6.İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİNE KATILIYOR

Ulusal Europass Merkezi 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Anfa Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 6. Ankara İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri etkinliğine katılım sağladı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımı ile gerçekleştirilen fuarda İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran’ın konuşmalarının ardından fuarın açılış konuşmasını yapan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Dünya istihdamsız büyümeyi konuşa dursun, Türkiye olarak biz istihdamla büyümekte kararlıyız" dedi. Etkinlik Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca’nın açıklamalarıyla devam etti.

Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, iş dünyası ile gençlerin bir araya getirildiğini ve böylece milli seferberlik kapsamında daha güçlü politikalar ile yola devam edildiğini vurguladı. Ayrıca TÜİK ve OECD verileri baz alınarak işgücü istihdamının bir önceki seneye oranla arttığının altı çizildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "İş gücüne katılım oranımız yüzde 54 ile bugüne kadar olan en yüksek seviyeye ulaştı. Yine iş gücümüz Temmuz’da, geçen yılın aynı dönemine kıyasla 596 bin kişi artarak, 32 milyon 786 bin kişiye ulaştı." dedi.

Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türk-İş, HAK-İŞ, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odasının destek verdiği etkinlikte, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Ulusal Europass Merkezi olmak üzere pek çok kamu kurum ve kuruluşu ve özel sektör firmaları stant açtı.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisinin olduğu Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Ulusal Europass Merkezine ayrılan stantta, ziyaretçiler Mesleki Yeterlilik Kurumu faaliyetleri ve Europass Belgeleri hakkında bilgilendirildi. Ziyaretçilere Europass Belgelerinin AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurtiçi ve yurtdışı iş ve eğitim başvurularında kendilerini en etkin şekilde tanıtmalarına olanak sağlayacağı konusunda bilgi verildi. Fuar 18-20 Ekim tarihlerinde devam edecek ve MYK ve Ulusal Europass Merkezi tarafından katılımcılara bilgilendirmelerde bulunulacak.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ANKARA 6.İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİNE KATILIYOR
-->