Europass

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN LİSELERİN MÜDÜRLERİNE YÖNELİK, MYK FAALİYETLERİ VE EUROPASS BELGELERİ KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Diyarbakır ilindeki mesleki ve teknik eğitim veren okulların yöneticilerine yönelik “MYK Faaliyetleri ve Europass Belgeleri” konulu seminer 25.04.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Diyarbakır Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan TEKDEMİR, açılış ve hoş geldin konuşmasında Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Europass Merkezi tarafından Diyarbakır ilinde gerçekleştirilen seminerden ötürü memnuniyetini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı tarafından yapılan “Mesleki Yeterlilik Kurumu, Temel Faaliyetleri” konulu sunum ile başlayan seminer, Europass Belgeleri hakkında yapılan bilgilendirmeler ile devam etti. Katılımcılara, özellikle meslek lisesi öğrencilerinin iş başvurularında kullanabilecekleri Europass CV ve öğrencilere sağlanan Europass Sertifika Ekinin önemi ve Europass Hareketlilik Belgesinin nasıl hazırlanacağı hakkında detaylı bilgi verildi ve belgeler örneklerle katılımcılara açıklandı.

 

Sunumlar
 powerpoint  MYK Ulusal Europass Merkezi
 powerpoint  MYK Ulusal Yeterlilik Sistemi
PDF  Entrepreneurial Skills Pass (ESP)

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN LİSELERİN MÜDÜRLERİNE YÖNELİK, MYK FAALİYETLERİ VE EUROPASS BELGELERİ KONULU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ