Europass

EUROPASS İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI 21 ŞUBAT 2018 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Europass İzleme ve Değerlendirme Kurulu, 2017 yılında gerçekleştirilen Ulusal Europass Merkezi (UEM) faaliyetlerini değerlendirmek ve 2018-2020 dönemi UEM çalışma programını istişare ermek üzere 21 Şubat 2018 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumunda toplandı. Ulusal Europass Merkezinin Desteklenmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıya Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye Ulusal Ajansı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), HAK-İŞ Konfederasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) temsilcileri katılım sağladı.

MYK Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanı İsmail ÖZDOĞAN’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İzleme ve Değerlendirme Kurulu üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2017 yılı tamamlanan UEM faaliyetleri ile 2018-2020 dönemi planlanan UEM faaliyetlerine ilişkin iki sunum gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında, yıl bazında Avrupa’da ve Türkiye’de Europass Belgelerinin kullanımındaki değişiklikleri gösteren istatistikler paylaşıldı. 2017 yılında tamamlanan UEM çalışmaları ve gelecek dönem için planlanan UEM çalışmaları Kurul üyeleri tarafından değerlendirildi. Kurul üyeleri tarafından beğeniyle karşılanan UEM faaliyetlerinin ve UEM 2018-2020 dönemi hedeflerinin daha güçlü işbirlikleriyle desteklenmesi adına, İzleme ve Değerlendirme Kurulu üyesi kurum ve kuruluşlar ve ilgili diğer paydaşlar ile UEM arasında yapılabilecek ortak çalışmalara ilişkin öneriler sunulması ve bu kapsamda atılacak adımların değerlendirilmesi ile toplantı sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler EUROPASS İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI 21 ŞUBAT 2018 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ