Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDE EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi, 19 Aralık 2017 tarihinde Eskişehir ilinde Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Eskişehir il müdürü Sayın Eyüp ERKURT, Eskişehir ilinde görevli yurt müdürleri ve personeli katılımında gerçekleşen etkinlikte üniversiteli gençlere yönelik Europass Belgeleri ve AB standardında özgeçmiş hazırlamaya yönelik sunum gerçekleştirildi. KYK Eskişehir İl Müdürü Sayın Eyüp ERKURT açılış konuşmasında öğrencilere çok yönlü olmalarını, üniversite sürecini iş hayatına hazırlık açısından iyi değerlendirmelerini ve Europass belgeleri hakkındaki sunumdan iyi faydalanarak etkili bir CV hazırlamalarını tavsiye etti.

Ulusal Europass Uzmanı tarafından öğrencilere Europass belgelerinin becerilerini ve yeteneklerini görünür hale getirmelerini sağlayan standart bir format olduğu, belgelerin AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurtiçi ve yurtdışı başvurularında kendilerini kurum ve kuruluşlara, işverenlere en etkin şekilde tanıtmalarına olanak sağladığı hakkında bilgiler verildi. Europass Çevrimiçi Editörünün kullanımı, bu platform üzerinde Europass CV ve Avrupa Beceriler Pasaportu hazırlama, Europass portfolyosu hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, özgeçmişi destekleyici Europass belgelerinin nasıl edinileceği ve kullanılacağı gibi birçok konuda katılımcılarla detaylı bilgi paylaşıldı. Etkinlik, mülakatta nelere dikkat edilmesi gerektiği, iş hayatı ile ilgili soruları cevaplanması ve Europas Hikayeni Anlat Video Yarışması hakkında bilgi verilmesiyle sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDE EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ