Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERZURUM KAZIM KARABEKİR ÖĞRENCİ YURDUNDA EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ

Ulusal Europass Merkezi, “Europass Belgeleri ile Özgeçmiş Hazırlama ve Bu Belgelerin İş Hayatındaki Önemi” konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirmek üzere 29 Kasım 2017 tarihinde Erzurum Kazım Karabekir öğrenci yurdunda üniversite öğrencileri ile buluştu. Etkinlikte, Europass belgelerinin ülkemizde ve Avrupa Birliğinde iş ve eğitim başvurularında kullanımı ile kullanıcılara sağlayacağı avantajlar hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

 

Öğrencilere Europass belgelerinin becerilerini ve yeteneklerini görünür hale getirmelerini sağlayan standart bir format olduğu, belgelerin AB ülkelerinde yaygın olarak kullanıldığı, yurtiçi ve yurtdışı başvurularında kendilerini kurum ve kuruluşlara, işverenlere en etkin şekilde tanıtmalarına olanak sağladığı hakkında bilgiler verildi. Europass Çevrimiçi Editörünün kullanımı, bu platform üzerinde Europass CV ve Avrupa Beceriler Pasaportu hazırlama, Europass portfolyosu hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar, özgeçmişi destekleyici Europass belgelerinin nasıl edinileceği ve kullanılacağı gibi birçok konuda katılımcılarla detaylı bilgi paylaşıldı. Etkinlik, Europass Video Yarışması hakkında bilgi verilmesiyle sonlandırıldı.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ERZURUM KAZIM KARABEKİR ÖĞRENCİ YURDUNDA EUROPASS BİLGİLENDİRME SUNUMU GERÇEKLEŞTİRDİ