Europass

ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN DEZÖDES PROJESİ KAPANIŞ KONFERANSI VE PANELİNE KATILDI

Ulusal Europass Merkezi, 12.07.2017 tarihinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) yürütülen Dezavantajlı Öğrencileri Destekleme Projesi (DEZÖDES) kapsamında Ankara’da gerçekleştirilen “DEZÖDES Proje Kapanış Etkinliği” katılım sağlayarak konferans kapsamındaki panelde bilgilendirmeler yaptı.

 

Açılış konuşmalarını Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan AKSU, AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François BEGEOT, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşad ARAT, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Abdurrahim BOYNUKALIN yaptı. Açılış Konuşmalarının ardından projeye katkısı olan MYK, İŞKUR, ULUSAL AJANS, TOBB, KOSGEB ve YÖK kurumlarına plaket takdimi gerçekleştirildi. MYK ‘nın DEZÖDES projesine katkılarından dolayı MYK adına MYK Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN’a plaket takdim edildi.

Konferans kapsamında Kredi Yurtlar Kurumu Kredi Dairesi Başkanı İlkay ATLI tarafından yönetilen “Yükseköğretim Öğrencilerinin İş Yaşamına Hazırlanması Kurumlararasında Sürdürülebilir İş birlikleri ve Ortaklıkları” isimli panele MYK, İŞKUR ve YÖK temsilcileri katıldı. Mesleki Yeterlilik Kurumunu temsilen Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanı İsmail ÖZDOĞAN “Yüksek Öğrenim Öğrencilerinin İş yaşamına Hazırlanmasına Yönelik İşbirlikleri” sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda, Mesleki Yeterlilik Belgesi, belge zorunluluğu, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi, Türkiye Yeterlilikler Veritabanı ve Europass belgelerine değinilerek, MYK’nın kamu kurum ve kuruluşları ile yaptığı işbirlikleri ve DEZÖDES projesine yaptığı katkılar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Panel, katılımcıların sorularının cevaplanması ile sona erdi.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07
Anasayfa tüm haberler ULUSAL EUROPASS MERKEZİ, ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN DEZÖDES PROJESİ KAPANIŞ KONFERANSI VE PANELİNE KATILDI