Europass

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU İLE CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ ARASINDA ÜLKEMİZDEKİ EUROPASS FAALİYETLERİ TEMALI BİR İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Europass hizmetlerinin bireyler için daha erişebilir ve kullanıcı dostu hale getirilmesi amaçlarıyla 13 Temmuz 2023 tarihinde bir toplantı ile bir araya geldi. MYK’dan Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığı ve Ulusal Europass Merkezi ile CBİKO’dan İnsan Kaynağı Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanlığı, Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanlığı ve Ölçme ve Değerleme Daire Başkanlığı temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantı, Europass’ın ulusal düzeyde yaygınlaştırılması hedefiyle Kurumlar arası bilgi paylaşımını güçlendirilerek, üretilecek ortak projeler üzerinde işbirliğinde bulunmayı odak noktasına alarak ilerledi.

Gençlerin ve iş arayanların daha etkili öz geçmişler oluşturabilmesi için geliştirilecek eğitim ve bilgilendirme stratejileri toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer aldı. Bu çerçevede özellikle üniversite öğrencileri ve iş arayanlar için web tabanlı online eğitim modülleri ve sunumların oluşturularak ulusal platformlarda yayımlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

MYK ve CBİKO'nun bu iş birliği, Europass hizmetlerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve etkinleştirmek adına stratejik bir önem taşımaktadır. İş arayan bireylerin ve gençlerin kariyer hedeflerine ulaşmalarında iki Kurumun ortak hedefler doğrultusunda birlikte hareket etmesinin önemli bir rol oynadığı dile getirildi.

Toplantı her iki Kurumun da Europass markası altında ülkemiz vatandaşlarına sunulan kariyer ve rehberlik hizmetlerini daha verimli ve kullanıcı dostu hale getirmek adına gerekli çalışmaları yürütecekleri konusunda anlaşma ile sonlandırıldı. Bu anlamda yakın gelecekte üniversite öğrencileri ve iş arayanların iş gücü piyasasında daha güçlü bir şekilde yer alabilmeleri için ihtiyaca cevap veren politikaların üretilerek harekete geçilmesinin önü açılmış oldu.

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07

PAYLAŞIN

Sosyal ağlarda da bizi takibe devam edin!
Anasayfa EuroGuidance europass MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU İLE CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ ARASINDA ÜLKEMİZDEKİ EUROPASS FAALİYETLERİ TEMALI BİR İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
-->