Europass

EUROPASS HAREKETLİLİK

Europass Hareketlilik Belgesi bir kişinin öğrenim veya eğitimini bir Avrupa Birliği'ne geçirmesi için bir dönemin ( Europass Hareketlilik Deneyimi ) ve bu deneyimi yaptırmaktır. Bir Avrupa ülkesinde ya da eğitim seviyesinde ne olursa olsun bir hareketlilik deneyiminin yaşanmasıdır.

Örneğin;

  • Bir değişim metni parçası olarak akademik bir süre geçiren,
  • Bir sivil toplum kuruluunda (STK) gönüllü olarak çalışmalarda bulunan,
  • Bir projede gerçekleşir yer alan,
  • Bir şirkette iş veya staj deneyimi olan

Avrupa Europages Hareketlilik Belgesi oluşur.

Hareketlilik hayatı birleşik ve ikili olarak evsahipliği yapmak iki ortak kurum tarafından izlenir. İki ortak da deneyimin amacı, içeriği ve süresi konusunda fikir birliği içindedir. Ev sahibi fatura bir danışman tanımlanır. Ortaklar üniversiteleri, okullar, eğitim kursları, şirketler, sivil toplum kuruluşları vs olabilir.

Europass Hareketlilik Belgesi hareketlilik deneyiminin yerini alan gönden ve ev sahibi ülke kurumları tarafından doldurulur. Söz konusu bu kurumla ilgili kişiler arasında kararlaştırılan bir dilde doldurulabilir.

Örnek Europass Hareketlilik Belgesi için tıklayınız…

Europass Hareketlilik Belgesi Nereden Edinilir?

Sizi yurtdışına gönderen kurumla temasa geçerek, bu kurumun Ulusal Europass Merkezi ile irtibat kurmasını talep edebiliyoruz. Europass Hareketlilik Belgesi ile ilgili kurum ve kuruluşların hareketlilik.europass.gov.tr adresi üzerinde YENİ KAYIT oluşturması ve kayıt yaptırmanız gerekiyor YETKİ BELGESİ' ni tamam ve imzalı olarak sisteme yükleniyor  

Ulusal Europass Merkezi onaylama ve “Europass Hareketlilik Belgesi” doldurma formu doldurulur. Europass Hareketlilik Belgesi'ni kuracaksınız. 

 

EUROPASS HAREKETLİLİK BELGESİ DÜZENLEME YETKİSİ ALMAK İÇİN:

hareketlilik.europass.gov.tr adresi üzerinde YENİ KAYIT mobil ve kayıt dokümanındaki YETKİ BELGESİ 'nin gizli ve imzalı sisteme alınması. 

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber ve duyuruları kaçırmak istemiyorsanız e-posta listemize kaydolmanız yeterli.

EUROPASS

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Ziyabey Caddesi 1420. Sokak No:12 Balgat - Çankaya/ANKARA
  • Telefon: (312) 428 72 11
  • Faks: (312) 428 72 07